TECHNOLOGIA        PROJEKTOWANIE        LOG HOUSES        PROJEKTY I CENY       GALERIA       ARTYKUŁY        KARTA STRONY INTERNETOWEJ

Deutsch По русски English Polski Lietuvos Eesti keeles Français Latviski○ TECHNOLOGIA
* Zaletą kłody cylindrowej jest równy, okrągły kształt, który pozwala osiągnąć ich szczelnego połączenia.
Technology
Wysoka dokładność produkcji pozwala uniknąć charakterystycznego dla zwykłych kłod przeplatania w obowiązkowej kolejności odziomek do wierzchołku oraz ich dokładnego dopasowania jeden do drugiego.

Profilowane cylindrowe kłody mniej zdeformują się w toku starzenia. Oraz dzięki jednakowej średnicy i wysokiej jakości obróbki powierzchni cylindrowe kłody nie wymagają wykończenia.

Drewniane domy z kłód cylindrowych mają bardzo atrakcyjny oraz stylowy wygląd.

At the first glance manufacturing of cylinder balks is very easy. But its only at the first glance. Technology Na pierwszy rzut oka produkcja kłody cylindrowej jest bardzo łatwa. Ale to jest tylko na pierwszy rzut oka. Żeby Państwa dom został ciepły i piękny, trzeba wykonać wielką pracę. W pierwszej kolejności jest niezbędne bardzo dokładnie wysortować kłody. Kłody mają być zdrowe, mocne oraz dość równe. Po wysortowaniu według jakości wysortujemy według średnicy kłody. To jest też bardzo ważny moment, bo nieprawidłowe wysortowanie negatywnie wpływa na jakość kłody cylindrowej.

Produkcja kłód cylindrowych przebiega kilka etapów. Od początku robimy „zgrubny” półprodukt (zdejmujemy korę oraz niewielką warstwę drewna). Po tym kłody w sztapelach przewietrzają się nie mniej niż jeden miesiąc. Dalej z takiej kłody produkujemy kłodę cylindrową.
Technology
Dalej w kłodzie cylindrowej wypiłuje się rozładunkowy oraz podłużny wpusty, nacinają się czaszy. W czaszach kłody dwóch ścian łączą się między sobą, kształtując szczyt sklepienia. Wpust w kształcie czaszy – to są wgłębienia w postaci czaszki, które są zrobione za pomocą specjalnej maszyny kątowej. Wpust w kształcie czaszy to jest bardzo poważna częśc w kłodzie cylindrowej.

Wielu producentów nie zwracają na to uwagi, ale niesłusznie. Dlatego, że o ile one są prawidłowo zrobione, na tyle ciepły będzie dom. Wpust w kształcie czaszy obowiązkowo ma być zrobiony ze wgłębieniem lub z dodatkowym rowkiem, dlatego że przy jednakowych średnicach kłody i czaszy przebiega ściskanie uszczelniającego materiału oraz przewodnictwo cieplne w tym miejscu znacznie zwiększa się. „Prawidłowe” kątowe wpusty w kształcie czaszy dobrze utrzymują ciepło, bo w środku kąta zostaje się miejsce dla poduszki powietrznej.
Technology
Wysychając kłoda daje niewielki skurcz, dlatego pęknięć na kłodzie nie można uniknąć. Rozładunkowy wpust jest wypiłowywany z góry kłody po to, żeby według niego nie pękła kłoda przy wysychaniu. Rozładunkowy wpust pozwala ukryć najgłębsze pęknięcia w kłodzie. Osiadanie kłód, które jest związane z ich wysychaniem, też przebiega w trybie optymalnym, bez tworzenia szczelin. W taki sposób pęknięcia powstają w niewidzialnej części kłody. Poza tym, rozładunkowy wpust z pęknięciami, które pochodzą z centrum kłody, stwarzają powietrzną poduskę, która ma bardzo niskie przewodnictwo cieplne, co dodatkowo obniża przewodnictwo cieplne całej ściany domu. Dom przy tym staje się cieplszy. Podłużny wpust wypiłuje się z dołu kłody. Przez ten wpust kłody jednej ściany łączą się między sobą. Przy montażu domu do podłużnego wpustu wkłada się uszczelniacz, żeby uniknąć możliwych szczelin pomiędzy kłodami.

Żeby powiększyć obraz, kliknąć na obraz.

Technology Technology


установить счетчик посещений Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!